ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ЛІЦЕЮ ПІД ЧАС ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ здійснюється у форматі змішаного навчання з використанням технологій дистанційного навчання
Розклад уроків:
КОНТАКТНІ ДАНІ І ФОРМИ КОНТАКТУ ЗІ ЗДОБУВАЧАМИ ОСВІТИ:
Координація освітнього процесу здійснюється класними керівниками у навчальних групах додатку Viber, де вчителі публікують в чатах навчальних груп покликання на конференції meet.google.com.
За допомогою сервісу Meet здійснюється онлайн-навчання, підтримка робочих зв'язків, проведення онлайн-зустрічей та конференцій.
НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНІ РЕСУРСИ
Електронна бібліотека підручників
Навчально-методичний ресурс OSVITANET – інтерактивні версії навчальних атласів та контурних карт з природознавства, географії та історії.
Цифрові уроки від MOZAIK education
ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ДО ЗНО
Всеукраїнська школа онлайн
Український центр оцінювання якості освіти
Prometheus
https://ed-era.com/course/zno/
ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА ТА ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ
Поради психолога батькам під час дистанційного навчання дітей
Пам'ятка для батьків: «Діти. Інтернет. Мобільний зв'язок»
ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА РОБОТИ ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ
Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який набув чинності з 1 січня 2021 року, обмежує час безперервної роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами. Водночас тривалість навчальних занять, визначена ст. 10 Закону України “Про повну загальну середню освіту", лишається незмінною.
Формат дистанційного навчання передбачає синхронну та/або асинхронну взаємодію вчителя та учнів під час занять. У синхронному режимі вчитель та учні одночасно перебувають в електронному освітньому середовищі або спілкуються за допомогою засобів аудіо-, відеоконференції.
Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який діє з 1 січня 2021 року, передбачає вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами.
Так, обмежено час безперервної роботи з технічними засобами навчання:
· для учнів 1 класу – не більше 10 хвилин;
· для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин;
· для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин;
· для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин;
· для учнів 10-11 (12) класів на 1-й годині занять – до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин;
· при здвоєних навчальних заняттях для учнів 10-11 (12) класів – не більше 25-30 хвилин на першому навчальному занятті та не більше 15-20 хвилин на другому навчальному занятті. Отже, тривалість навчальних занять, визначена Законом “Про повну загальну середню освіту", зберігається: 35 хвилин для 1 класу, 40 хвилин для 2-4 класів, 45 хвилин для 5-12 класів. Обмежується лише час безперервної роботи з комп’ютером для уникнення ризиків для здоров’я.
Санітарний регламент передбачає, що під час роботи з технічними засобами навчання обов’язковим є проведення вправ з рухової активності та гімнастики для очей.
Важливо також, що не кожне навчальне заняття обов’язково проводиться з використанням синхронного режиму взаємодії вчителя та учнів. Відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, не менше 30% навчального часу, передбаченого освітньою програмою школи, має організовуватися в синхронному режимі.