Правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти

Дата: 2 квітня 2019 о 09:20, Оновлено 29 жовтня 2021 о 12:01

ПРАВИЛА  ПОВЕДІНКИ  ЗДОБУВАЧА ОСВІТИ

В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ

Загальні правила поведінки

1. Здобувач освіти приходить до закладу освіти за 15-20 хвилин до початку занять, займає своє робоче місце з першим дзвінком на урок, готує все необхідне для освітнього процесу.
  2. Забороняється приносити до закладу освіти з будь-якою метою й використовувати будь-яким способом засоби та речовини небезпечні для життя і здоров’я оточуючих (зброю, вибухові, вогненебезпечні речовини, спиртні напої, сигарети, наркотичні засоби й речовини).
  3. Забороняється вживання непристойних виразів, нецензуриних слів і жестів.
  4. Не можна без дозволу педагогів (за узгодженням з батьками) йти зі школи та її території в урочний час.
  5. Здобувач освіти повинен виявляти повагу до старших, піклуватися про молодших.
  6. Поза межами закладу освіти учні поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою та інших осіб честь і гідність, не заплямувати добре ім’я школи.
  7. Здобувачі освіти бережуть майно закладу освіти, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території закладу освіти.
  8. Фізична конфронтація, залякування, знущання і булінг (систематичне цькування) є неприпустимими формами поведінки.
  9. Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, письмове приладдя, інструменти, спортивний одяг.

Поведінка здобувачів освіти на уроках

1. Під час уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших здобувачів освіти від занять розмовами, іграми й іншими справами, що не стосуються теми уроку, освітнього процесу.
  2. Якщо під час занять здобувачу освіти необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу у вчителя, піднявши руку.
  3. Якщо здобувач освіти хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.
  4. Під час уроку учень має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.
  5. Учень має право в коректній формі обстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань з теми уроку.

Поведінка здобувачів освіти в на перервах

1. Під час перерви здобувач освіти зобов’язаний: підтримувати чистоту і порядок у закладі освіти і на своєму робочому місці; виконувати аргументовані вимоги чергового учня чи учителя.
  2. Час перерви – особистий час кожного здобувача освіти. Він може його проводити на власний розсуд, проте, не повинен заважати іншим.
  3. Під час перерви здобувачі освіти можуть вільно переміщатися у закладі освіти та на його території, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися з цметою безпеки (горище, кухня, кабінети підвищеної небезпеки (хімії та біології, фізики, інформатики та ІКТ), майстерня, спортивний зал).
  4. Під час перерви забороняється бігати по сходах, поблизу вікон і в інших місцях, непристосованих для ігор.
  5. Під час перерви забороняється штовхати один одного, кидатися предметами, речами і застосовувати фізичну силу до інших.
  6. Заборонено самовільно відкривати вікна, сидіти на підвіконнях чи виглядати у відкриті вікна.
  7. На перервах здобувачі освіти можуть звернутися до свого класного керівника, чергового учителя, адміністрації закладу освіти за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

Поведінка здобувачів освіти в їдальні

1. Під час знаходження в їдальні належить дотримуватися добросусідських взаєм і поводитися охайно, чемно і пристойно.
  2. Здобувачі освіти повинні шанобливо ставитись до працівників їдальні.
  3. Здобувачі освіти приходять в їдальню після закінчення уроку у визначений час.
  4. Розмовляти під час вживання їжі заборонено, щоб не заважати тим, хто поряд.
  5. Здобувачі освіти прибирають посуд після прийому їжі.
  6. Здобувачі освіти дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.
  7. Забороняється перебувати в їдальні у верхньому одязі.

Рекомендації до зовнішнього вигляду здобувачів освіти

1. До школи здобувачі освіти повинні приходити в одязі, що відповідає діловому стилю.
  2. Одяг повинен відповідати зросту, виражати пошану власника до самого себе і суспільства.
  3. Рекомендується не використовувати косметику і не носити прикраси на заняття.
  4. Спортивний одяг, призначений для уроків фізкультури, на інших уроках він недоречний.
  5. Знаходитися в школі у верхньому одязі без особливих на те причин не дозволяється.
  6. На уроках трудового навчання здобувачі освіти повинні мати робочу форму.
  7. На урочисті загальношкільні та інші масові заходи учні приходять у святковому одязі.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.