Хелловін
Запам'ятати, якого числа Хелловін, нескладно: "брама" між світами відчиняються щороку в один і той самий час - напередодні свята Всіх святих, тобто, в ніч із 31 жовтня на 1 листопада.
Це свято з особливим розмахом відзначають у Західній Європі та Америці, люблять Геловін також у Японії, Південній Кореї, Сінгапурі, Австралії, Новій Зеландії та країнах Океанії. З кінця ХХ століття почали святкувати і в Східній Європі, зокрема й в Україні. До речі, вважається, що в нас насправді є аналог Хелловіну - це переддень Різдва, Святвечір, коли люди теж перевдягаються, ходять із піснями-колядками по домівках і отримують за це частування.
Церква не визнає і ніколи не визнавала цього свята, оскільки його вважають заграванням із нечистю. Хелловін, на думку священиків, спочатку мав дещо інший сенс - він являв собою торжество святості над злом, але світське втілення спотворило його. Тому саме свято називають небезпечним, оскільки у людини може спотворюватися сприйняття добра і зла.
Однак у психологів з цього приводу своя думка - Хелловін не може нашкодити здоровій психіці, а навпаки, допомагає знайти контроль над своїми страхами. Багато тем, про які часто не прийнято говорити - наприклад, про хвороби, смерть, комплекси - формують тіньову частину нашої особистості. І, якщо не давати їй виходити назовні, то вона може вирватися раптово і непідконтрольно. Тому Хелловін - це чудовий привід дати собі волю і зробити свого роду розрядку. Зараз це більше смішне, ніж страшне свято, а сміх - це найкраща терапія.